کیسه های پارچه ای به جای پلاستیک در نانوایی های گرگان

با توجه به وضعیت تولید زباله‌های پلاستیکی که به شکل روزافزون زیاد می‌شود و ازآنجایی‌که پلاستیک از مواد شیمیایی و پتروشیمی تولیدشده و در تماس با مواد داغ اسید تولید می‌کند، در طولانی‌ مدت بسیار خطرناک و سرطان‌زا است. در شورای آرد و نان شهرستان گرگان مصوب شد تا همه نانوایی ‌ها مکلف به استفاده نکردن از کیسه‌های پلاستیکی برای جابه‌جایی نان از سوی مشتری باشند.

Behziapp

یکی از موادی که نانوایان می بایست برای اجرایی شدن این طرح در زمینه بهداشت رعایت نمایند، عدم فروش پلاستیک است.

اپلیکیشن به زی

Behziapp

فرماندار شهرستان گرگان، با اعلام ممنوع بودن عرضه پلاستیک برای حمل نان در نانوایی ها گفت: با توجه به تأییدیه بهداشت و استفاده‌ از کیسه های پارچه ای با مهر تأیید شورای آرد و نان فرمانداری و هماهنگی اتحادیه خبازان، مردم برای عدم استفاده از پلاستیک در نانوایی ها همکاری لازم را داشته باشند.

Behziapp

به این منظور که هزینه جایگزینی کیسه پارچه‌ای به‌ جای کیسه نانوایی بر عهده نانوایی ‌ها نباشد، در جلسه کارگروه آرد و نان گرگان مذاکراتی جهت مشارکت تشکل ‌های مردم‌ نهاد برای عرضه کیسه‌ های پارچه ‌ای ارزان ‌قیمت انجام شد. تا کیسه هایی که برای این منظور پس از بررسی کیفیت و قیمت در اتحخادیه خبازان در مراکز پخت و فروش نان در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

اپلیکیشن به زی

بسیاری از کاربران از این حرکت نانوایی های گرگان استقبال کرده و معتقدند که مصرف پلاستیک در ایران بسیار بالاست که باید حذف شود.

Behziapp

0 نظرات

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *