behziapp

از آسمان قطب پلاستیک می بارد

پژوهش های زیست محیطی انجام شده حاکی از آن است که حتی در محیط بکر قطب شمال هم برفی که از آسمان می بارد حاوی ذرات پلاستیکی است. میزان این آلودگی بیش از ده هزار ذره میکرو پلاستیک در هر لیتر برف است.اپلیکیشن به زی

 پاک ترین هوای جهان را جزیره ای به نام اسوالبارد در قطب شمال دارد که در واقع آخرین نقطه مسکونی کره زمین به حساب می آید. جایی که ساکنان آن بیشتر محققان و پژوهشگرانی هستند که برای انجام کارهای علمی به اسوالبارد رفته اند و همسایه تک و توک ساکن بومی این منطقه شده اند.

اپلیکیشن به زی

مناطق مسکونی جزایر اسوالبارد

دانشمندان آزمایشگاه موسسه آلفرد وگنر در برمرهیون اعلام کردند که شمار این ذرات در نمونه های برف جمع آوری شده از جزایر اسوالبارد بیش از هزار ذره در هر لیتر است. با این حساب تنفس حتی در یکی از آخرین محیط های بکر دنیا هم ذرات و الیاف لاستیکی را وارد ریه می کند، البته هنوز پیامدهای آن برای سلامت مشخص نیست.

اپلیکیشن به زی

محققان و پژوهشگران در قطب شمال

مطالعات انجام شده نشان داد که میزان آلودگی میکروپلاستیک فراتر از انتظار است. در ابتدا به نظر می رسید اکثر ذرات شامل مواد طبیعی همچون سلولز گیاهی و ذرات خز حیوانی باشد. اما بررسی های آزمایشگاهی ثابت کرد که نمونه ها شامل ذرات پلاستیکی، میکرو پلاستیکی، رنگ، ورنی و الیاف مصنوعی است.

اپلیکیشن به زی

میزان آلودگی میکروپلاستیک فراتر از انتظار است!

دکتر ملانی برگمن سرپرست تیم تحقیقاتی متشکل از محققان سوئیسی-آلمانی در مصاحبه با خبرگزاری ها اعلام کرد:

” ما انتظار کشف آلودگی را داشتیم اما برخوردن به این حجم از میکروپلاستیک واقعا تکان دهنده بود.” وی افزود: ” کاملا واضح است که اکثر این میکروپلاستیک های موجود در برف از هوا می آید.”

اپلیکیشن به زی

میکروپلاستیک ها ذراتی با ابعاد کوچکتر از پنج میلیمتر است. خانم دکتر ملانی برگمن در مورد آثار این ذرات بر سلامت انسان اظهار بی اطلاعی کرد. اما معتقد است که باید در برخورد با محیط زیست بیشتر ملاحظه داشته باشیم.

اپلیکیشن به زی

میکروپلاستیک ها، معضلات زیست محیطی دنیا

محققان بر این معتقدند که در اثر وزش باد و جریان هوا، میکروپلاستیک های معلق در هوا در اتمسفر به مناطق دور منتقل می شوند. در نهایت در اثر بارش برف و باران به زمین می رسند.

اپلیکیشن به زی

0 نظرات

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *