اپلیکیشن به زی

جزیره ی پلاستیکی

در روزهایی که انسان ها فقط به دنبال دغدغه های روزمره  . برطرف کردن نیاز های اولیه اند، آدم هایی پیدا میشوند که هم به دنبال برآورده کردن آرزوهایشان انند و هم حال خوششان را با طبیعت تقسیم میکندد.

ریچارت سووان از جمله ی این افراد است که همیشه آرزوی ساخت جزیره ای پلاستیکی را داشته.

اپلیکیشن به زی

ساخت جزیره از بطری های پلاستیکی

با وجود روزگار ناخوشش، به نتیجه نرسیدن ازدواجش و … دست از رویاهایش نکشیده و در نزدیکی مکزیک جزیره ی خود را با 15 هزار بطری ساخت.

اما گویی روزگار همچنان خواهان شکستش بود و اهالی آن روستا از جزیره ای که ریچارت ساخته بود خوششان نمی آمد و از وی شکایت کرده و چون ریچارت مجوز قانونی نداشت پلیس او را دستگیر و جزیره را تخریب کرد.

اپلیکیشن به زی

در سال 1997 بود که ریچارد سوووا شانس دوم خود را برای یک جزیره سبز اکو به امتحان کرد. این بار در پورتو آونتوراس، در ساحل کارائیب مکزیک. این بار نیز بطری های خالی را از هوا پر کرده و با استفاده از بامبو تخته های سه لایه درست کرد و جزیره را توسط 250 هزار بطری از نو ساخت.

اپلیکیشن به زی

در سال 2005 جزیره ی اسپیرال توسط طوفان کاملا نابود شد. ریچارد توانست خودش و سگ هارا نجات دهد اما کار و زندگی و جزیره اش به کل از بین رفت.

پایان تلاش هایش این بود؟

ریچارت تسلیم شد؟

علی رغم تمام نا امیدی که دچارش شده بود کمک های سرمایه گذاران و شناخته شدنش برای مردم باز ترغیب برای ساخت دوباره شد.

او این تصویر را در بالکن خانه اش در گذشته اش کشیده و همیشه در تصوراتش منتظر جرقه ای برای آغاز این ماجرا بوده.

اپلیکیشن به زی

او باز هم اقدام به ساخت جزیره اش نمود!!

سرمایه گذاران زیادی بودند که حاضر بودند از لحاظ مالی او را حمایت کنند.

اولین سرمایه گذاری که با قلب سبزی که داشت پیش قدم شد برای حمایت مالی ریچارت 20 هزار دلار به او پرداخت تا بتواند جزیره خود را دوباره بسازد. پس از آن افراد دیگری نیز اقدام به کمک نمودند و سرمایه ریچارت برای ساخت جزیره به زودی دوبرابر شد.

اپلیکیشن به زی

جزیره ی جدید ریچارت شامل خانه ای زیبا و مجهز به سیستم خورشیدی، خانه ای سه طبقه با دو اتاق خواب، آبشار آب گرم است.

تلاش و پشتکار او بلاخره نتیجه بخش بوده و او توانست با استفاده از ضایعاتی که در کمترین حالت 500 سال در طبیعت باقی می مانند زیبایی هایی خلق کند که از جاذبه های توریستی شود و حال خودش نیز خوب باشد.

اپلیکیشن به زی

0 نظرات

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *