اپلیکیشن به زی

طرح بازیافت در برند های معتبر دنیا 1

خوشبختانه زندگی شهری کمی به سمت مدرنیته می رود و این اقتضای امروز است که برای بهبود وضعیت خودمان هم که شده کمی در راستای حفاظت از محیط زندگیمان تلاش کنیم. در این میان شرکت هایی نیز قدردان مشتریانی که به فکر محیط زیستشان اند، هستند. در ادامه نام چند برندی که این کار را آغاز کردند میبریم و شرایطشان را توضیح میدهیم.

اپلیکیشن به زی

شهر مدرن

Canon: Canon نمونه ای عالی از بسیاری از شرکت های الکترونیکی است که پس از شکسته شدن و یا منسوخ شدن ، محصولات خود را برای بازیافت برنامه های بازیافت آماده می کنند. کانن محصولات مصرفی و اداری خانگی خود ، از جمله دوربین و لوازم جانبی ، چاپگر ، دوربین شکاری و ماشین حساب را پس می گیرد. یک فرم را به صورت آنلاین پر کنید و آنها یک برچسب حمل و نقل برای شما ارسال می کنند. کانن به جامعه جهانی و این عقیده متعهد است که ما در حال ایجاد جهانی بهتر برای نسل های آینده هستیم. ما می خواهیم با مشتریان خود همکاری کنیم تا از بازیافت مناسب برخی محصولات مصرفی Canon برای اطمینان از بهبود محیط و جوامع محلی خود اطمینان حاصل کنیم. ما مفتخریم که یک برنامه بازیافت محصول را برای کمک به مشتریان Canon در ایالات متحده در بازیافت این محصولات اعلام می کنیم.

اپلیکیشن به زی

بازیافت دوربین ها و ابزارآلات کنون های قدیمی

این شرکت مطرح در ساخت دوربین‌های عکاسی، یکی از نوآوران بازیافت در بین شرکت‌های الکترونیکی به شمار می‌رود. وقتی دستگاه کنون شما خراب یا کهنه شده باشد، کنون آن ها پس گرفته و به جای آن، به شما لوازم مورد استفاده در خانه مثل دوربین عکاسی، پرینتر، دوربین‌های دو چشمی و یا ماشین حساب پیشنهاد می‌کند. برای این کار فقط کافیست که به صورت آنلاین، یک فرم را پر کنید.

اپلیکیشن به زی

شرکت دیگری که قابل توجه در این امر است شرکت Crayola است.

اپلیکیشن به زی

Crayola: این شرکت تأمین کننده هنر (لوازم تحریر از قبیل مداد شعمی و ماژیک و … ) امیدوار است که از طریق برنامه ColorCycle خود به بازیافت در مورد بازیافت بپردازد. مدارسی که می خواهند در این برنامه شرکت کنند می توانند نشانگرهای مورد استفاده را جمع آوری کرده و آنها را به Crayola ارسال کنند (کرایولا برای حمل و نقل آنها هزینه می پردازد) و نشانگرها به سوخت تمیز تبدیل می شوند. Crayola همچنین برنامه هایی درسی را برای مربیان ارائه می دهد تا به کودکان در مورد مسائل زیست محیطی مانند بازیافت کمک کنند.

اپلیکیشن به زی

بازیافت ماژیک های رنگی، مداد شمعی و …

 

برند معروف دیگر Nike است.

اپلیکیشن به زی

بازیافت کتونی های Nike

Nike: برنامه Reuse-A-Shike نایک یکی از جالبترین برنامه های بازیافت شرکت است که تا به امروز رونمایی شده است. این شرکت کفش های فرسوده را در فروشگاه های نایک جمع آوری می کند (اگر کفش شما هنوز هم در شرایط مناسبی نیست ، آنها شما را تشویق می کند که به آنها اهدا کنید). پس از آن کفش های فرسوده برای ساختن ماده ای به نام Nike Grind ساخته می شوند که برای ساخت سطوح ورزشی از جمله زمین تنیس ، زمین بسکتبال ، پیست ، سطوح زمین بازی و زمین های ورزشی استفاده می شود.

 

شرکت آمازون، از سایت های معروفی است که خرید و فروش در زمینه های ورزشی، آرایشی بهداشتی، دارویی، دیجیتالی و … ارائه میدهد.

Amazon Kindle: اگر Kindle شما خراب شود ، یا تصمیم دارید که به آخرین مدل ارتقا پیدا کنید ، آمازون کیندل قدیمی خود را پس می گیرد. شما می توانید برای دریافت برچسب حمل و نقل پیش پرداخت ، بصورت آنلاین ثبت نام کنید و سپس کیندل را به دستگاه بازیافت ارسال کنید ، در آنجا اطلاعات شخصی و اطلاعات شخصی Kindle برداشته می شود و سپس محصولات برای تجزیه مجدد استفاده می شوند.

اپلیکیشن به زی

به امید روزی که در کشورمان ایران چنین کمپانی هایی داشته باشیم در جهت تشویق شهروندان به بازیافت و نگهداری از محیط زیست.

 

 

0 نظرات

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *