behziapp

اجرای گسترده طرح محرم پاک “نه به پلاستیک” در شهر آمل

استفاده از ظروف یکبار مصرف به دلیل سهولت مصرف، بهداشتی بودن و صرفه جویی این روزها جزو روتین زندگی مردم است. هرچند استفاده از لیوان­های سلولوزی گیاهی و کاغذی جایگزین مناسبی برای این ظروف هستند با این وجود ب دلیل عمده مصرف ظروف پلاستیکی در ادامه به برخی از قواعد استفاده از  آنها اشاره می­ کنیم:

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی پلی استایرن هایمپک

مشخصه اصلی این لیوان ها نرم بودن و انعطاف پذیری آنها است. رنگ ظروف و لیوان های یکبار مصرف پلی اتارن هایمپک سفید و کدر می باشد. مواد اولیه به کار برده شده در این محصولات در دمای بالاتر از 65 درجه با محتوای داغ داخل آن ترکیبی خطرناک را بوجود می آورد.

لیوان های آن نیز برای نوشیدنی های خنک و ظروف درب دار آن برای نگه داری لبنیات مناسب هستند.

اپلیکیشن به زی

جایگزینی ظروف شیشه ای برای نوشیدنی های گرم

Behziapp

پخش بهداشتی چای نذری در شهرستان آمل

همانطور که در تصاویر بالا مشهود است در بسیاری از ایستگاه های صلواتی شهر آمل این طرح امسال اجرا شد و همگانی شدن این فرهنگ غیرممکن نیست.

لیوان‌های یکبار مصرف پلاستیکی پلی استایرن کریستالی

این ظروف از جنس پلی استایرن کریستال و شفاف تر از نمونه قبل هستند. لیوان های این جنس نیز برای نگهداری نوشیدنی های خنک استفاده می شوند. در صورت تماس با مواد داغ مواد سمی پلی استارن با نوشیدنی داغ همانند مدل قبل ترکیبی می سازد که برای سلامتی مضر است.

اپلیکیشن به زی

از این رو در حرکتی بسیار زیبا برای مراسمات مذهبی ایام محرم تکایا و هیئت های عزاداری در شهرستان آمل از ظروف شیشه ای برای پذیرایی استفاده کردند و تمام تلاششان بر حفظ بهداشت شهر و شهروندان محترم این شهر بوده.

اپلیکیشن به زی

از دیگر اقدامات حامیان محیط زیست شهر آمل با همکاری شهرداری جمع آوری ظروف یکبار مصرف همزمان با برگزاری مراسمات بوده تا هم چهره شهر زیبا بماند در احترام به ارج این ایام و هم فرهنگ سازی برای جذب مشتاقان این جنبش در ابعاد وسیعتر و همه گیرتری انجام شود.

Behziapp

و همچنین آموزش اقدمات اولیه جمع آوری زباله از سطح شهر از دیگر دستاوردهای این جنبش مقدس است.

Behziappمحرم و صفر نذر طبیعت!

0 نظرات

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *