دودهای کوچک کره ما

سیگار میکشید؟!

پس باید بدانید که نه تنها به خودتان و اطرافیان آسیب میرسانید بلکه به محیط زیست نیز آسیب جبران ناپذیری وارد میکنید.

اپلیکیشن به زی

مضرات سیگار

فیلتر های سیگاری که در طبیعت رها میشوند،سبب آلودگی آب و محیط اطراف میشوند. لازم است بدانیم که فیلتر های سیگار از پلاستیک تشکیل شده و در کمترین حالت 15 سال طول میکشد تا  توسط نور خورشید به تکه های ریز تر تبدیل شده، در آب تحلیل روند (آب را آلوده کنند با مواد سمی و سرطان زایی که دارند) تا تجزیه شوند.

اپلیکیشن به زی

آسیب سیگار حتی به آبزیان

استعمال دخانیات تقریبا به هر قسمت از سیستم بدن آسیب می رساند و سلامت کلی شخص را کاهش میدهد. همانطور که بارها و بارها شنیده ایم باعث سرطان ریه، مری، دهان، گلو، کلیه، مثانه، کبد، لوزالمعده، معده، دهانه رحم، روده بزرگ میشود.

اپلیکیشن به زی

جدی بگیرید! سیگار سرطان زاست

این حجم از در معرض خطر قرار دادن اندام ها بسیار بسیار قابل توجه است.

هیچ موسسه و شرکتی تا به امروز نتوانسته راه حلی برای کاهش مضرات سیگار برای بدن و سلامتی ارائه کند اما شرکتی در هند توانسته ضرر فیلترهای سیگار بر محیط زیست را کم کند.به این صورت که فیلتر های سیگار از پنبه و خمیرهای گیاهان همراه با دانه های شاه دانه درست کردند. هنگامی که شما این فیلتر هارا در طبیعت رها کنید در اولین برخورد با خاک و اندکی آب، گیاهی از آن سبز میشود!!

اپلیکیشن به زیاین ساخته را به نام Green Butts نیز میشناسند. سیگارهای دور ریخته شده به گل و علف تبدیل میشوند!

اپلیکیشن به زیشرکت های دیگری سعی در قابل تجزیه شدن فیلتر های سیگار کرده اند، اما بی نتیجه بوده. فیلتر هایی از جنس نشاسته ساخته اند اما آن ها همچنان به جمع آوری سموم پرداختند و نتوانستند نتیجه ی موفقیت آمیزی حاصل کنند.

اپلیکیشن به زیبرخی دیگر از این شرکت ها فیلتر های سیگار را با هزینه ی بالا تجزیه میکنند ( ذوبشان میکنند)  و از آنها وسایل پلاستیکی درجه دوم و سوم تولید میکنند همانند نیمکت های پارک ها و پالت. در انتها باید باز هم تاکید کنیم که هیچ کدام از این پیشرفت ها در زمینه ی بازیافت فیلتر سیگار دلیل بر کاهش مضرات آن بر سلامتی افراد و تخریب محیط زیست نمیشود.در ابتدا برای خودمان و سپس برای خانواده و فرزندانمان از دخانیات دوری کنیم. فراموش نکنیم که زمین حکم اقامتگاه دائمی را برای ما ندارد و همواره باید سالم و بدون اندکی تخریب به فرزندانمان و نسل های آینده تحویل دهیم. ما اولین و آخرین نسل بشر بر روی کره ی خاکی نبوده ایم پس همواره بر خودمان متذکر میشویم که زیبایی های طبیعت فقط مختص به ما نبوده و باید در حفظ آن کوشا باشیم.

اپلیکیشن به زی

نابودی کره ی زمین

0 نظرات

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *